novosti obiteljskog centra
Zaručnički tečajevi u 2024. godini
Objavljujemo novi raspored za Zaručničke tečajeve u 2024. godini a brošura sa svim informacijama glede tečaja dostavljena je svim župnicima naše Biskupije. Dragi ...
Uz Svjetski dan braka - 12. veljače 2023.
U nedjelju, 12. veljače obilježava se po 15. puta u našoj domovinskoj Crkvi i Svjetski dan braka, koji je posvećen bračnim parovima, muževima i ženama kao stupovima obitelji, koja je temelj i Crkve i društva.
Uz Svjetski dan braka - I bračni parovi mogu biti sveti
Svetost nije rezervirana, kako se to obično krivo misli, samo za osobe posvećenog života, pape, biskupe, svećenike, redovnike i redovnice – na svetost su svi pozvani i moguće ju je ostvariti i u bračnom i obiteljskom životu. O tome svjedoči događaj iz prošle godine – beatifikacija, proglašenje blaženima jednog bračnog para. Blaženima su proglašeni Zélie (Azelija) i Louis (Ljudevit) Martin, roditelji sv. Terezije od Djeteta Isusa.
Trajna formacija suradnika u bračnom i obiteljskom pastoralu
U prostorijama Obiteljskog centra Varaždinske biskupije u subotu 3. studenog održan je susret s ciljem trajne formacije i edukacije suradnika u bračnom i obiteljskom pastoralu. Susretu su se pridružili i bračni i obiteljski savjetodavci iz nekoliko biskupija.
Održane katehetske radionice - Mozaik obiteljskih prava
Sudionici su aktivno sudjelovali u radu radionica i izrazili veliko zadovoljstvo što konačno imaju vrlo kvalitetan program za rad sa župskim zajednicama. Pokazali su  spremnost da  što prije u svojim župama, kroz razne oblike pastoralnih programa, prenesu naučena iskustva i znanja drugima, budući da obrađene teme duboko zadiru u sve segmente suvremenog života naših obitelji.
Prvi bračni Vikend u Ludbregu
U novoizgrađenom Pastoralnom centru Varaždinske biskupije u Ludbregu od 16. do 18. siječnja 2015. održan je prvi Originalni vikend Bračnih susreta u Varaždinskoj biskupiji.
Blagoslov kapele Sv. Obitelji u Obiteljskom centru
Novouređenu kapelu Svete Obitelji u Obiteljskom centru Varaždinske biskupije blagoslovio je u subotu 21. ožujka varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. Tom je prigodom biskup Mrzljak predvodio u kapeli svečano misno slavlje kojem su nazočili članovi Odbora za pastoral braka i obitelji Varaždinske biskupije, koji čine svećenici, liječnici, bračni parovi i ostali stručni suradnici.
Osnovan Obiteljski centar Varaždinske biskupije
Na svetkovinu Svete Obitelji Isusa, Marije i Josipa u nedjelju 30. prosinca varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak blagoslovio je prostorije novoustanovljenog Obiteljskog centra Varaždinske biskupije. Obiteljski centar svoje sjedište ima u obnovljenoj kuriji Zbornog kaptola Čazmansko-varaždinskog na Trgu bana Jelačića 8 u Varaždinu, a vodit će ga predstojnik biskupijskog Ureda za obitelj i kanonik tog kaptola preč. mr. sc. Josip Koprek.